Yılbaşı Menüsü

29.12.2014
14.603
A+
A-
Yılbaşı Menüsü

Yılbaşı Menüsü

Yılbaşını evde geçirecekler için bir menü hazırladık. Haddimiz olmayarak size fikir vermek istedim. Ben size liste halinde seçenekleri sunacağım. Tariflere ulaşmak için isimleri tıklamanız yeterli olacaktır. Mezelerin soğuk olmasından dolayı bir gün önceden hazırlamanız da bir sakınca yoktur.

Misafiriniz olsun olmasın. Kendinizi mutlaka şımartın ve Bol çeşitli, zengin bir yılbaşı sofrası hazırlayın. Tabi kesenize zarar vermeden tercihlerinizi yapmanız için çeşitlendireceğiz tariflerimizi.

Tatlının yanında mevsim meyvelerini kullanırsınız. Bu tercih sizin. Mezesi bol, bir kaç çeşit çorba ile, bir kaç çeşit ara sıcak ve ana yemeği ile çeşitlere göz atalım.

Çorbalar

Çok fazla çorba çeşidi koymak istemedim. Çok tercih de edilmediklerini biliyorum. Kimse çorba ile kendini şişirmek istemiyor. Fakat misafir sofrası hazırlayacaksanız çorba da vermek lazım. Bu yüzden iki klasik ve farklı lezzet tarifi sundum.

Tarhana Çorbası

Mercimek Çorbası

Zencefilli Bal kabağı Çorbası

yilbasi menüsü

Yılbaşı için Mezeler ve Zeytinyağlılar

Yılbaşı sofrasının en meşhur yiyecekleri mezeler ve zeytinyağlılardır. Hem sofranızı çeşitlendirin. Hemde zengin gösterir. Hafif olması da diğer seçenektir.

Çünkü yılbaşı gecesinde ailemizle, dostlarımızla bir araya gelip uyumayı tercih etmeyiz dimi? Bu yüzden hafif yiyeceklerle sohbetimizi taçlandırmamız gerekir diye düşünüyorum.

Amerikan Salatası

Babagannuş Salatası

Karışık Kızartma

Humus

Şakşuka Tarifi

Fava Tarifi

Karnabahar Salatası

Zeytinyağlı Barbunya

Zeytinyağlı Yaprak Sarması

Lahana Sarması

Pırasa Sarması

Mamzana Tarifi

Cevizli Kısır Tarifi

Ara Sıcaklar

Paçanga Böreği

Sigara Böreği

Yılbaşı için Ana Yemekler Seçenekleri

Tabi ki yılbaşı denince akla hindi gelir. Ben size iç pilavlı hindi dolması ile birlikte, hindi eti sevmeyenlere alternatih olarak tavuk dolması tarifi de veriyorum. Eğer tercihiniz ille de kırmızı et olacaksa mis gibi bir hünkar beğendi ye ne dersiniz?

Fırında İç Pilavlı Hindi Dolması

Tavuk Dolması

Hünkar Beğendi

Fırın Pirzola

yılbaşı hindisi

Tatlı Çeşitleri

Tatlı olarak klasik olan kabak tatlısıdır. Sevmeyenlere sütlaç öneririm. Kabak tatlısı olarak size iki çeşit tarif sunacağım. Birisi fırında birisi ocakta yapılıyor.

Tahin sosunu istediğinize kullanır, istediğinize kullanmazsınız. Tercihi size bırakıyorum.

Tahinli Kabak Tatlısı

Fırında Sütlaç

Fırında Kabak Tatlısı 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.