Kuzu İncik Haşlama

30.10.2014
52.292
A+
A-
Kuzu İncik Haşlama

Kuzu İncik Haşlama

Malzemeler:

4 parça kemikli kuzu incik eti
7-8 tane karabiber
2’şer sap maydanoz ve dereotu
1 soğan
4 patates
2 havuç
Tuz
Yapılışı:
Eti kalın tabanlı, uzunca bir tencereye koyun. Üzerini 4-5 parmak geçecek kadar soğuk su katın. Harlı ateşte, kapağı açık olarak kaynamaya bırakın. Kaynamaya başladığında üzerine koyu renkli, yoğun bir köpük (kef) çıkar. Bu çıkan kefı kaşıkla alıp atın.
kuzu incik haşlama
Bir süre sonra kef çıkmamaya başladığında, tane karabiberi, doğranmamış maydanoz ve dereotunu, kabuğu soyulup kabaca doğranmış soğanı ilave edin. Kapağını örtün. Orta harlı ateşte kaynamaya bırakın. Pişerken arada bir kontrol edin; et hep suyun altında kalmalı, gerektikçe üzerine azar azar kaynar su ilave edin.

Patateslerin kabuğunu soyun, yıkayın, dörder parçaya ayırın. Havucun kabuğunu bir bıçak yardımıyla kazıyın, yıkayın, 2 parmak kalınlığında halkalar halinde doğrayın.

Et 1 saat haşlandıktan sonra tuz, havuç ve patatesleri koyun. Et kemiğinden kolayca ayrılacak şekilde yumuşayana kadar, yaklaşık yanm saat daha pişirin. Bu sırada sebzeler de yumuşamış olur.
Piştikten sonra tencereden maydanoz ve dereotunu çıkartın. Tabaklara suyundan da bolca koyarak sıcak servis yapm F.t suyuna minik kemik parçalan çıkar, dişlerinize dikkat edin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.