Körili Tavuklu Makarna Tarifi

24.04.2018
1.199
A+
A-

Körili Tavuklu Makarna Tarifi

Körili tavuklu makarnayı evlerinizde denemediyseniz çok fazla şey kaçırmış olduğunuzu söylemek isteriz.  Her yönden sizleri mest etmeye yardımcı olacak bu tarifi sizlerde hemen evlerinizde uygulamaya koyulabilirsiniz. Köriyle tavuk uyumu oldukça hoştur. Makarnayla da buluşunca damaklarda ki arzulanan tat daha fazla artmaya başlıyor. Özellikle birden fazla baharat güçlerini tek seferde bir araya getiren köri makarnanızı daha lezzetli hale dönüştürecektir. Körili Tavuklu Makarna için o halde hemen kolları sıvamaya başlayabilirsiniz. Fakat öncesinde hangi malzemeler gerekiyor bir göz atalım.

Malzemeleri;

  • Yarım paket makarna
  • bir adet krema
  • 2 çay kaşığı kadar tuz
  • bir tatlı kaşığı köri
  • bir yemek kaşığı kadar tereyağı
  • bir parça makarnamızın içerisine katmak için tavuk göğsü
  • 100 gram parmesan peyniri

korili makarna

Yapılışı;

Makarnanızın güzel olması için krema ayarı da oldukça önemlidir. Burada sizlere söylememiz gereken son derece önemli püf noktalardan birisi de kremanızı mutlaka oda sıcaklığında kullanmanız olacaktır. Böylelikle kesilerek kıvamını bozulmasını önlemiş olursunuz.

Bu püf noktayı verdikten sonra artık makarnamızın yapılışına geçebiliriz. İlk olarak makarnamızı güzel olarak haşlıyoruz. Tavukları da bu sırada küp küp doğruyoruz. Erimiş tereyağı içerisinde tavuklarımızı güzelce kızartıyoruz.

Karabiber tuz ve köriyi de ekliyoruz. Kremayı da katarak ocağın altını kısık ateşe getiriyoruz. Makarnayı ekleyip içerisine parmesan peynirini koyun. Ardından körili ve tavuklu makarnanız afiyetle yemeniz için artık hazır hale gelmeye başlayacaktır.

Afiyet olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.