logo

Sucuk Köftesi


6 yıl önce
11.417 kez görüntülendi

Sucuk Köftesi
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Sucuk Köftesi
Malzemeler:

8 diş sanmsak
1/2 kg dana döş etinden kıyma ( iyice çekilmiş )
1 çorba kaşığı tatlı toz kırmızıbiber
1 tatlı kaşığı acı toz kırmızıbiber
1 tatlı kaşığı kimyon
1 çay kaşığı karabiber
1 çay kaşığı yenibahar
1 çay kaşığı tuz

Yapılışı:
Sarımsakları biraz tuzla birlikte macun kıvanma gelene kadar dövün. Bir tepsiye kıyma, sarımsak, baharat ve tuzu koyun. 15-20 dakika kadar yoğurun. Ceviz kadar bir parça koparıp köfte biçimi verin. Bunu sıcak yağsız tavada öniü arkalı güzelce pişirip tadına, kokusuna bakın. Eksik veya az gördüğünüz baharat varsa Dave edin, tuzuna bakın.

sucuk köftesi

Köfte harcınızı hazırladıktan sonra ceviz büyüklüğünde parçalar koparın. Elleriniz arasında bu kopardığınız parçayı tekrar yoğurun, yuvarlat», sonra yassı köfte biçimi verin. Bütün köfteleri bu şekilde hazırlayın.

Üstünü örtüp buzdoiabma kaldırın (buzdolabınızın sanmsak kokmaması için torbalarla sıkıca kapatın). İsterseniz hemen kullanabilirsiniz ama 1-2 gün bekletildiğinde daha da lezzetli olur. Bir iki hafta içinde tüketmeye çalışın.

Pişireceğiniz zaman kalın tabanlı tava kullanın. Tavayı önceden orta ateşte ısıtın. Tava iyice kızdığında tek sıra halinde sucuk köftelerini koyun. Hiç yağ eklemeden önlü arkalı mis gibi kızarana kadar pişirin. Piknikte, mangal ateşinde de pişirilebilir. Sıcak sıcak servis yapın. Sucuk köftesinin yağı da yenir, unutmayın, ekmeğinizi bandırın veya kuru fasulye yemeğine koyun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Yukarı Çık