Lezzetli Makarna Nasıl Pişirilir?

25.11.2016
3.868
A+
A-
Lezzetli Makarna Nasıl Pişirilir?

Lezzetli Makarna Nasıl Pişirilir?

Son dönemlerin en fazla merak edilen yemek konularından biri de lezzetli makarna pişirmenin ipuçlarının neler olduğu konusudur. Dilerseniz makalemizde çokça merak edilen bu konu hakkında detaylı olarak bilgiler sunalım.

Her yemekte olduğu gibi makarnanın pişirilmesinde de bazı kriterler bulunmaktadır. Bu kriteler uygulandığında ortaya harika lezzetli bir makarna çıkmaktadır.

Bu ayrıntı hakkında da özet bilgi sunduktan sonra şimdi de makalemizin konusu olan lezzetli makarna pişirmenin başlıca ipuçlarının neler olduğu hakkında bilgiler sunalım.

İşte Daha Lezzetli Bir Makarna Pişirmenin İpuçları Şunlardır;

Öncelikle makarnanın pişirilmesinde büyük ve derin bir tencere tercih edilmelidir. Bu sayede pişirilen makarnaların birbirine yapışma olasılığı minimuma inebilmektedir.

  • Su ve tuz makarna tamamen kaynatıldıktan sonra eklenmelidir.
  • Makarnanın haşlandığı suya asla yağ eklenmemelidir.
  • Makarnanın suya konulmadan önce iyice fokurdaması sağlanmalıdır.
  • Makarnanın suya konulmasıyla birlikte mutlak olarak karşıtırılması gerekmektedir.
  • Makarna kapağı açık olan tencerede pişirilmemelidir.
  • Sos için ise makarnanın haşlanan suyundan az miktarda alınmalıdır.
  • Makarna süzgeç ile iyice süzülmeli ve kesinlikle yıkanmamalıdır.
  • Süzme işlemi sonrasında hemen karıştırılmalı ve afiyetle tüketilmelidir.

Yukarıda da görüldüğü üzere lezzetli makarna pişirilmesi açısından bazı kriterlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu kritelerin eksiksiz olarak yerine getirilmesi beraberinde ortaya harika lezzetli makarnanın çıkmasını sağlamaktadır.

makarna

Makarna Pişiriminde Sıkça Yapılan Hatalar Nelerdir?

Makalemizin ana konusu hakkında bilgiler sunduktan sonra şimdi de makarnanın pişirilmesinde sıkça yapılan bazı hataların neler olduğu hakkında sizlere bilgiler sunalım. Makarnanın pişirilmesinde sıkça yapılan hatalar ise şunlardır;

  • Makarna çok küçük tencerede pişirilmekte: Bu hata beraberinde makarnanın lezzetinin düşmesine neden olmakta ve ayrıca makarnaın yapısının bozulmasına yol açmaktadır. Dolaysıyla makarna pişiriminde geniş ve derin tencere tercih edilmelidir.
  • Makarnanın tam olarak pişirilmemesi: Makarna pişiriminde sıkça yapılan hatalardan biri de makarnanın tam olarak yani diğer bir deyişle yarım çiğ şeklinde pişirilmesidir. Dolaysıyla genel sağlık açısından da olumsuzluklara yol açabilen bu durum ayrıca makarnanın lezzetinde de azalmaya yol açabilmektedir.

Görüldüğü üzere makarna pişiriminde bazı önemli hatalar da yapılabilmektedir. Dolaysıyla pişirilen makarnanın maksimum kalitede olabilmesi açısından bu hatalardan kaçınılması gerekmektedir. Bu bilgileri de sunduktan sonra makarnanın pişirimi hakkındaki makalemizi burada sonlandırmaktayız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.