Soğan Kokan Ellerden Kurtulmanın Yolları

05.12.2016
2.009
A+
A-
Soğan Kokan Ellerden Kurtulmanın Yolları

Soğan Kokan Ellerden Kurtulmanın Yolları

Mutfakta nefis yemekler yapıyorsunuz, herkes severek yiyor ama siz yemek hazırlama sırasında kullandığınız soğanın sinmiş kokusundan ellerinizi ne kadar yıkasanız da uzun süre kurtulamıyorsunuz. Yemeklerin lezzetini artıran soğanın göz yaşartmak dışında bir de bu derdi var. Her mutfağa girdiğinizde aklınızda olan, soğan kokan ellerden nasıl kurtulurum, sorusuna verilebilecek birçok cevap var. Yapmanız gereken şeyler aslında çok basit. İşte yapılabilecek bazı işlemler:

1.Elinize bir miktar tuz alın ve suyla macun gibi yumuşatıp ellerinize sürün. Bol suyla duruladığınızda kokudan eser kalmayacaktır. İşlemden sonra ellerinizi kremle yumuşatın.

kuru-sogan

2. bir miktar limon suyu ile ellerinizi ovun ya da limonlu su hazırlayıp ellerinizi biraz içinde bekletin.

3.Bir domates alın ve soyun, sonra da doğrayın veya domatesin suyunu çıkarıp ellerinizi içine sokun.4–5 dakika beklediğinizde soğanın kokusunun kalmadığını göreceksiniz. Sonra ellerinizi yıkayın.

4.İşleriniz bittiğinde Türk kahvesi yapın ve için. Fincanda kalan telveyi avucunuza alın ve ellerinizi, parmaklarınızı ovalayın. Bu işlem de soğanın kokusunu alacaktır.

5.Evinizde alüminyum bir tencere veya başka bir kap varsa elinize alıp musluğu açarak bulaşık yıkıyor gibi, sadece suyla, ellerinizle ovalayarak yıkayın. Soğanın kokmasını sağlayan kimyasal maddeler alüminyuma temas edince nötrlendiği için koku kalmayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.