logo

Portakallı Kurabiye Tarifi


3 yıl önce
2.572 kez görüntülendi

Portakallı Kurabiye Tarifi
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Portakallı Kurabiye Tarifi

Malzemeleri;

2 adet yumurta,

2 adet sıkılmış portakal suyu,

1.5 su bardağı şeker,

1 adet rendelenmiş portakal kabuğu,

1 paket vanilya,

1 paket kabartma tozu,

1 paket margarin,

Un,

Ceviz,

portakallı kurabiye-500

Portakallı Kurabiye Yapılışı:

Öncelikler kurabiye için hazırlanan kap içerisine, oda sıcaklığında yumuşamış margarini ekleyelim. Margarinin daha fazla kıvama gelmesi için ilk olarak kap içerisinde sadece onu yoğuralım. Yumuşayan margarin içerisine 15 su bardağı şekeri, 2 adet sıkılmış portakal suyunu ve rendelenmiş kabuklarını, 2 adet yumurtayı, 1 paket vanilya ve 1 paket kabartma tozunu son olarak da hazırladığımız unu ekleyerek yoğurmaya devam edelim.

Un belirli miktarda olmadığı için hamurun kıvamını ayarlamak oldukça dikkat gerekmektedir. Burada önemli olan tüm malzemelerin eklenmesi ile birlikte hamurun kulak memesi kıvamına gelmesidir. Tüm malzemelerin karışması ve hamurun kıvamının tam olması yoğurma işlemine oldukça bağlıdır. Yoğurma işlemi tamamlandığında hamurunuzdan ceviz büyüklüğünde parçalar koparınız. Her parçayı ayrı ayrı avuç aramızda yuvarlayarak şekil verelim. Her şekil verdiğimiz hamura da servis için hazırlayalım.

Bunu yapabilmek içinde ayrı kap içerisinde hazırlanan yumurta sarısı ve ceviz karışımına batıralım. Bu şekilde devam ettiğimiz her hamur parçasını tepsiye alalım. Önceden ayarlanan 180 derecelik fırın içerisinde yaklaşık 20 dakika kadar pişirelim. Pişen kurabiyeleri soğuması için bekletelim. Ardından da servis için tabaklara alınan kurabiyelerin üzerine pudra şekeri ekleyelim. Sunum için hazırladığımız kurabiyeleri, servis etmek içinde hazırlamış bulunuruz.

Afiyet olsun.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Yukarı Çık