Salçasız Bulgur Pilavı Tarifi

20.07.2017
3.695
A+
A-

Salçasız Bulgur Pilavı Tarifi

Eğer elimizde hazır olmayan et ya da tavuk suyu varsa bunlar ile yaptığımız zaman çok daha lezzetli olacaktır. Eğer yoksa hazır kullanmamanızı rica ediyorum. Mutfakta hazır hiçbir şeyi asla tavsiye etmem. Özellikle de ramazan ayında vücudunuz gerçek temel besin ögelerine gerçekten çok ihtiyaç duyarken.

Kaç Kişilik: 2-4

Hazırlama: 5 dk

Pişirme: 20 dk

Malzemeleri;

1,5 su bardağı bulgur,

3 su bardağı su, (kaynar olması gerekmekte)

50 gram tereyağ yada margarin,

2 tatlı kaşığı tuz, (azaltılabilir yada artırılabilir )

sade-bulgur

Sade Bulgur Pilavı Tarifi Yapılışı

Öncelikle yağımızı ekleyelim ve bu yağ ısındığı zaman kuru bulgurumuzu her biri tane tane kavrulana kadar çevirelim kısık ateşte. Bu aşamadan sonra tuzumuzu ve de kaynar suyumuzu ekleme zamanı gelmiş demektir. Ekleme yaparken dikkat etmemiz gerekli, tencere kuru şekilde çok ısındığı için zarar görmemize neden olabilir.

Daha sonra da kısık ateşte yine bulgurumuz tüm suyunu çekene kadar pişirmeye devam edelim. Arada kapağını açıp karıştırabilirsiniz, bulgur asla pirinç kadar nazlı değildir.

Ölçüler olarak da tam olan tarifimizde tane tane olması konusunda hiç endişeniz olmasın. Siz sadece iyice suyunu bulgur pilavımızın çekmesine ve aynı zamanda da kapak kapalı bir şekilde 20 dakika kadar dinlenmesine müsaade edin yeter. Salçasız Bulgur Pilavı hazır.

Afiyet olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.