logo

Sıvıyağlı Un Kurabiyesi Tarifi


3 yıl önce
6.448 kez görüntülendi

Sıvıyağlı Un Kurabiyesi Tarifi
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Sıvıyağlı Un Kurabiyesi Tarifi

Gerekli Olan Malzemeleri:

Bir buçuk su bardağı sıvı yağ,

Bir buçuk su bardağı kadar pudra şekeri,

Ortalama üç ile dört arasında su bardağı un.

Un Kurabiyesi Yapılış Aşamaları

İlk olarak derin bir kap içine gerekli kadar olan yağ ve pudra şekerinin tamamını alın. Bunlar kendi artık bir püre olana kadar karıştırma işlemlerini sağlayın. Bu karışım içine direk bir şekilde un dökmek yerine yavaş yavaş gerekir ise ortalama on parçada un ekleyerek gidin. Un ekleme işlemlerini yaparken her dökmede malzemelerin tam anlamı ile karışmasını sağlayın. En son unlar biterken kulak memesi kıvamında bir hamur elde etmeniz gerekir.

un-kurabiyesi-500

Hamurun kulak memesi kıvamında olması kalitesi için de bir hayli önemli olarak yer almaktadır. Hamurun içinde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri yumurta olmadığından unun fazla kaçmamasına dikkat edilmesidir.

Elde edilen hamur artık tam anlamı ile hazır olduğu an sizler bunları ceviz büyüklüğünde yumaklar haline getirin. Bu yumakları avuç içinde sıkarak dikdörtgen ya da oval bir hale getirin. Hamurunuz için bir tepsiye yağlı kağıt serin. Tüm hamurlara aynı işlemleri yaparak bitmesini sağlayın.

Hamur için şekil verme işlemleri sırası ile sağlandıktan sonra 170 derecede ısıtılmış fırına atın. Bu fırın içinde daha çok beyaz kalması için ortalama yirmi ya da yirmi beş dakika pişirin. Soğuma işlemleri de son bulduğu an istediğiniz vakit servis edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
Yukarı Çık