Hamsi Kağıt Kebabı

12.03.2012
6.239
A+
A-
Hamsi Kağıt Kebabı

Hamsi Kağıt Kebabı

Malzemeleri: 1 kilo hamsi balığı,
2 limon,
40 defne yaprağı,
1 çorba kaşığı zeytinyağı,
1 fincan kıyılmış maydanoz,
5 olgun domates,
2 buçuk tabaka yağ kağıdı

Yapılışı: Hamsilerimizin içlerini güzelce temizliyoruz ve daha sonra bir süzgeçte sularını süzüyoruz.Defne yapraklarını da bu arada yıkıyoruz. İki tabaka olan yağlı kağıtlarını ikiye bölüyoruz. ve beş parça yağlı kağıt elde etmiş oluyoruz. Yağlı kağıtları yan yana koyarak dörder tane defne yaprağı koyuyoruz. Limonları ince dilimler halinde keserek defne yapraklarının üzerlerine yerleştiriyoruz. Bunlarında üstüne hamsi balıklarını sıra ile diziyoruz.

Hamsi Kağıt Kebabı

Hamsilerimizi tuzlayarak biberliyoruz istersek üzerlerine maydanoz serpiştiriyoruz. Domateslerimizi yuvarlak dilimler halinde kesiyoruz ve zeytinyağ gezdiriyoruz. Daha sonra yağlı kağıtlarımızda bulunan defne yapraklarının üzerlerine bu malzemelerimizi diziyoruz.

Yağlı kağıtları bohçaşeklinde paketliyoruz. Açılmaması için ataç ile tutturuyoruz. Kızgın fırında 25 dakika kadar pişiriyoruz.Daha sonra kağıtta hamsi kebabımız yemeye hazırdır. Bir tabağa kağıt ile birlikte koyarak servis ediniz. Bohça şeklindeki kağıtları siz açmayınız. İnsanlar yerken açsın ve defne yaprağını kenara çekerek afiyetle yesinler. 🙂

İsteğe bağlı olarak biberiye yaprağı, fesleğen yaprağı veya havuç ile servis edilebilir. Bu zevk tamamen size aittir. Hatta başka sebzeler ile de isteğe göre servis edilebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.