Lezzetli Et Yemeklerinin Sırları Nelerdir?

27.10.2016
1.947
A+
A-
Lezzetli Et Yemeklerinin Sırları Nelerdir?

Lezzetli Et Yemeklerinin Sırları Nelerdir?

Türk mutfağının vazgeçilmezlerinden biri de et yemekleridir. Et yemekleri, besleyici ve doyurucu bir besin olduğu için genelde ana yemek olarak tercih edilir. Lezzetli bir et yemeği yapmak için, hangi et nasıl pişirilir, bilmek gerekir. Et yemeklerinin farklı pişirme teknikleri vardır. Haşlama, kızartma, buharda pişirme, ızgara yapma bu yöntemlerden birkaçıdır.

Eti lezzetli bir şekilde pişirmek istiyorsanız, mutlaka bir gece öncesinden eti marine edin. Mümkünse et yemeklerini pişirirken güveç kullanın. Toprak kaplar yemeği daha çabuk pişirdiği yemeği çömlekte pişen yemek daha lezzetli olur.

et-yemekleri

Lezzetli et yemeklerinin sırları nelerdir, hangi et nasıl pişirilmelidir, konusunu konuşuyoruz. Eti haşlama olarak pişirmek isterseniz, kısık ateşte ve kendi buharında pişirmeye dikkat edin. Kendi buharında ve kendi suyuyla pişen yemekler daha lezzetli olur. Haşlama yaptığınız etin yumuşak pişmesini istiyorsanız pişme esnasında içine 1 çay kaşığı kimyon ve 1 adet soğan soyup koyabilirsiniz.

Eti sote olarak pişirmek isterseniz, öncelikle etin kendi yağını eritin. Erittiğiniz yağa etleri attıktan sonra yüksek ateşte tencerenin kapağını kapatmadan etler suyunu bırakana kadar sotelemeye devam edin. Etler suyunu bıraktıktan sonra tencerenin kapağını kapatıp, kendi halinde pişmeye bırakın.

Eti yağda kızartmayı tercih ediyorsanız, mümkün mertebe küçük ve ince doğrayın. Etin fazla yağ çekmemesi için yüksek ateşte kızartın. Ancak sizin de bildiğiniz gibi yağda kızartma sağlık açısından beslenme uzmanlarının sıcak bakmadığı bir pişirme yöntemidir.

Afiyet olsun.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.